دیدار اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی

دیدار اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی دیدار اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی

اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی دیدار کردند.

در این دیدارها گزارشی از مراحل مختلف تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارائه و اظهار شد: این سند حاصل کار هزاران تن از دانشگاهیان و حوزویان و مسولان راهبردی است که در قالب اندیشکده‌ها، کنفرانس ها و نشست‌های علمی و دریافت هزاران مقاله در طول هشت سال فعالیت منجر به تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شده است؛ اما باوجود این همه تلاش، هنوز نیاز به بررسی وپی گیری و کسب نظر اندیشمندان برای تکمیل دارد. همچنین از آیات عظام درخواست شد تا با طرح موضوع فقه پیشرفت، فقه فرهنگ و فقه سبک زندگی در دروس خارج، زمینه طرح بیشتر مباحث پیشرفت در حوزه را فراهم آورند.
در این دیدار حضرت آیت‌الله سبحانی ضمن آمادگی برای طرح موضوع در دروس حوزه، برای عملیاتی شدن و اجرای الگو به نکاتی اشاره و مقرر داشتند با تشکیل کارگروهی از فضلای حوزه در دفتر ایشان، با مداقه در متن الگو، نظرات و پیشنهادهای خود را برای تکمیل الگو به شورای عالی ارائه خواهند داد.
همچنین آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با اعضای شورای عالی الگو ضمن تشکر از اقدامات انجام شده و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیش بینی تدوین این سند مهم و آینده نگر انقلاب اسلامی و تشکر از توجه شورای عالی به اسلامیت الگو در مراحل تدوین وتاکید بر تداوم این توجه؛ پیشنهادهایی را به شورای عالی ارائه فرمودند: ایشان اظهار داشتند درمقام عمل به مبانی اصلی الگو توجه و در تدوین برای نحوه اجرای آن جدیت داشته باشید. دیگر اینکه همانطور که تاکنون از حوزویان بهره‌مند بوده‌اید، در تدوین نهایی سند از کارهای تخصصی حوزه استفاده شود و در تکمیل سند از انتقادهای احتمالی استقبال نمایید.

- 2069 بازدید
ارزیابی این مطلب
(0 رای‌ها)
منتشرشده در موضوع اخبار ویژه سایت
- کد خبر: 729

با ما در تماس باشید

اخبار پربازدید

رخدادهای مهم

خبرنامه سایت

captcha 

حالت های رنگی