اخبار ویژه سایت

اخبار ویژه سایت (27)

دوشنبه, 25 آذر 1398

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع به بررسی میزان کفایت الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخت که نتایج آن در جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع به ریاست آقای ولایتی، ارائه شد.

شنبه, 14 دی 1398

الَّذينَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا في‏ سَبيلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ (سوره مبارکه توبه آیه 20)

شهادت سردار رشید اسلام؛ سپهبد قاسم سلیمانی، اسوه مقاومت اسلامی که مظهر افتخار و اتحاد ملی و منطقه‌ای بود، به همراه شماری از همرزمان سرفرازش را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده‌های عزیز ایشان تبریک و تسلیت می‌گوئیم و عالی‌ترین درجات معنوی را از درگاه الهی برای آنان خواستاریم و اطمینان داریم که به برکت خون مطهر این شهیدان گرانقدر راه پرافتخار آنان ادامه خواهد یافت.

یکشنبه, 28 مهر 1398

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، نهمین كنفرانس الگوي اسلامي ايراني پيشرفت با موضوع «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت: زمینه‌های تحقق و ضمانت‌های اجرا» در روزهاي 21 و 22 خردادماه 1399 با مشارکت دانشگاه تهران در سالن همایش های کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

شنبه, 20 مهر 1398

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه (17 مهرماه 1398) در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، اظهار داشتند: ما بایستی با فرهنگ خودمان، ایرانی زندگی کنیم، ایرانی باید بیندیشیم و فکر کنیم؛ و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را در زمینه‌ی مسائل علم هم حتماً بایستی رعایت بکنیم که این به نظر من بسیار مهم است.

یکشنبه, 21 مهر 1398

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، با هدف تشویق دانشجویان تحصیلات تکمیلی به پرداختن به موضوع الگوی پیشرفت،هم‌زمان با برگزاری نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مرکز الگو از رساله‌ها و پايان‌نامه‌هاي برتر مرتبط با الگوي اسلامي ايراني پيشرفت پس از داوري با اهدای جوايز نقدي قدرداني به عمل می‌آورد.

یکشنبه, 07 مهر 1398

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری را ابلاغ و با توجه به اهمیت موضوع در حاشیه‌ی آن مرقوم کردند: «سیاست‌ها به قوای سه‌گانه ابلاغ شود. سه قوه موظفند اقدامات را زمان‌بندی و پیشرفت‌ها را گزارش نمایند».

پنج شنبه, 28 شهریور 1398

اعضای شورای‌ عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، با آیات عظام سبحانی و علوی گرگانی دیدار کردند.

شنبه, 05 مرداد 1398

حجت الاسلام والمسلمین میر معزی در جمع طلاب ممتاز هرمزگان، سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را نقشه راه مسیر تمدن نوین اسلامی و حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب دانست و گفت: ایران در ایجاد تمدن بزرگ اسلامی مصمم است.

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین میر معزی در جمع طلاب ممتاز حوزه علمیه هرمزگان، به موضوع سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اشاره کرد و گفت: محتوای این سند با تأکید مقام معظم رهبری تبیین شده است.

وی در ادامه به تشریح سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخت و اظهار کرد: این سند، نقشه راه و مسیر تمدن نوین اسلامی و حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب است.

 معاون پژوهش حوزه های علمیه افزود: در این سند به عنوان برنامه مرجع و مورد استناد که از سال ۹۰تحت اشراف مقام معظم رهبری تهیه و به جامعه علمی ابلاغ شده است، با این ابلاغیه معلوم شد که جمهوری اسلامی ایران در ایجاد تمدن بزرگ اسلامی جدی و مصمم و در حرکت رو به جلو قرار دارد.

عضو شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، به تشریح محتوای اصلی سند پرداخت و خاطرنشان کرد: این سند از سه بخش اصلی مبانی، آرمان ها و اصول تشکیل شده و در بخش دوم آرمان ها با سه عنصر رسالت، افق و تدابیر دیده شده است.

وی افزود: رسالت جمهوری اسلامی ایران پیاده سازی اسلام و نقشه راه پیشرفت است و اگر طبق این اصول حرکت کنیم۵۰ سال آینده وضعیت ما در جهان غیر قابل وصف خواهد بود.

 در پایان این نشست، حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی به سؤالات طلاب هرمزگانی پاسخ داد.

یکشنبه, 20 مرداد 1398

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت تحول سازمان قضایی کشور منطبق با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد، از صداوسیما خواست که برخی جلسات هیات عمومی دیوان عالی کشور را برای اطلاع مردم و صاحبنظران از آرای وحدت رویه پخش کند.

دوشنبه, 17 تیر 1398

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در پی تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در آن اهم مبانی و آرمان‌های پیشرفت و افق مطلوب ایران در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند. در این فراخوان از مجلس شورای اسلامی خواسته شده، با نگاه ملی به بررسی سند حاضر بپردازد و نکات ضروری برای ارتقای آن را بعنوان سند بالادستی قوانین برنامه‌ای کشور پیشنهاد کند و تمهیدات لازم را برای تهیه و تصویب طرح‌ها و لوایح برنامه‌ای در چارچوب نسخه نهایی آن مقرر سازد.

براین اساس رییس مجلس شورای اسلامی پس از بررسی الگوی پیشرفت در مرکز پژوهش‌های مجلس، نتیجه این بررسی را برای مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارسال کرد.
شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیز در یکصد و هفتاد و دومین جلسه خود متن دریافتی را مورد بررسی و مداقه قرار داد و ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی در انجام وظیفه محوله از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، مقرر داشت که نکات مورد اشاره مجلس در تکمیل و ارتقای الگوی پیشرفت مورد توجه قرار گیرد و بازخورد لازم در اختیار مجلس گذارده شود.
گفتنی است متن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که براساس ماموریت محوله رهبر معظم انقلاب به مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با مساعدت و همکاری بیش از سه هزار تن از فرهیختگان حوزه و دانشگاه تهیه شده بود در مهرماه ۱۳۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به فراخوان نخبگانی گذاشته شد و از مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت، مجلس شورای اسلامی و شوراهای عالی کشور خواسته شد نسبت به آن اعلام نظر نمایند.

صفحه1 از2

با ما در تماس باشید

اخبار پربازدید

رخدادهای مهم

خبرنامه سایت

captcha 

حالت های رنگی