• آیت الله استادی:
تقویت ایمان عامل اصلی برای اجرای سبک زندگی اسلامی است

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم گفت:تقویت ایمان و مبانی اعتقادی را عامل اصلی در ایجاد انگیزه برای عمل به الگوی سبک زندگی اسلامی است.

 به گزارش دبیرخانه حوزوی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به نقل از ایرنا، آیت الله ˈ رضا استادیˈ در نشست تخصصی طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبه زدایی دینی در مجموعه فرهنگی تبلیغی بلاغ شهرکرد افزود: ضرورت و علت تاکید بر اجرای الگوی سبک زندگی اسلامی با بررسی نقش اسلام در تربیت انسان و جامعیت آن در ابعاد معنوی و دنیوی مشخص می شود.

وی گفت:دین اسلام برای تمامی مراحل و جزئیات زندگی بشر برنامه مدونی را ارائه کرده و روایات موجود در موضوعات مختلف نشان دهنده جامعیت دین مبین اسلام است.

ایت الله استادی برنامه ها و احکام شرعی اسلام را در دو بخش تاسیسی و امضایی بیان و تصریح کرد: بر اساس این تقسیم بندی، سنت ها و مقرراتی که پیش از اسلام وجود داشته و شارع اسلام آن ها را پذیرفته، احکام امضایی و احکامی که پیش از اسلام وجود نداشته و شارع برای نخستین بار آن ها را وضع کرده حکم تأسیسی نامیده می شوند.

این استاد برجسته علوم دینی بابیان اینکه پذیرش اسلام به عنوان دینی کامل و جامع، مقدمه ای اساسی برای اجرای سبک زندگی اسلامی است، یادآور شد: مرحله دوم در اجرای این طرح، تدوین اصول و راهکارهای علمی و منطقی سبک زندگی اسلامی است.

آیت الله استادی، شناخت منابع و مآخذ برای تدوین برنامه سبک زندگی اسلامی را مهم ارزیابی کرد و گفت: مآخذ اصلی همان کتاب و سنت است و داشتن نگاه عمیق و پرهیز از به کارگیری روایات احتمالی در این حوزه باید موردتوجه علما و اندیشمندان اسلامی قرار گیرد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم افزود: بسیاری از مواردی که امروزه دشمنان به عنوان اشکال و نقص در دین اسلام مطرح می کنند ناشی از روایات احتمالی است که اصل آن موردقبول علمای اسلام نبوده و جای بحث و مناظره در آن وجود ندارد.

وی خطر التقاط در موضوعات را بزرگترین خطر در بیان احکام دین عنوان و تصریح کرد: تایید، تخریب، تشویق و انتقاد پی درپی موضوعات مختلف بدون رجوع به اصل آیات و روایات مستند، موجب سردرگمی عمومی می شود.

آیت الله رضا استادی به نقش مراکز آموزشی، مذهبی و رسانه در آشنایی جوانان و عموم مردم با سبک الگوی زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: عمل به برنامه های زندگی اسلامی نیازمند انگیزه است و تقویت ایمان و استحکام پایه های اعتقادی می تواند راه را برای جذب و ترغیب عمومی هموار کند.

وی با بیان اینکه قوی تر شدن پایه های ایمان به اجرای برنامه های سبک زندگی اسلامی کمک می کند، یادآور شد: آموزش مهم ترین محور اصلی در آشنایی مردم با مباحث اعتقادی است و باید همه ارگان ها و نهادهای آموزشی باقدرت و شدت عمل بیشتری در این عرصه حضور یابند.

به گزارش ایرنا،هشتمین نشست تخصصی طح تقویت مبانی اعتقادی و شبه زدایی دینی با موضوع ˈنقش تحکیم پایه های اعتقادی در سبک زندگی اسلامیˈدر مجموعه فرهنگی تبلیغی «بلاغ» اداره کل تبلیغات اسلامی در شهرکرد برگزار شد.

- 5522 بازدید
ارزیابی این مطلب
(0 رای‌ها)
منتشرشده در موضوع اخبار عمومی سایت
- کد خبر: 460

با ما در تماس باشید

اخبار پربازدید

رخدادهای مهم

خبرنامه سایت

captcha 

حالت های رنگی