اخبار عمومی سایت

اخبار عمومی سایت (170)

یکشنبه, 16 دی 1397

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به نقل از وبگاه مرکز مطالعات و پژوهش‌های علم و دین، دانشگاه صنعتی سهند تبریز، جلسه کارگروه بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با حضور آقای دکتر کی نژاد (رییس اندیشکده فرهنگ مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت) و اساتید و دانشجویان، روز یکشنبه ۱۶ دی ماه سال جاری، در محل مرکز مطالعات و پژوهش‌های علم و دینبرگزار گردید.

 در این جلسه، دکتر کی نژاد به ارائه توضیحاتی درباره نحوه تدوین سند الگوی پایه پیشرفت اسلامی ایرانی پرداختند و در ادامه بحث و تبادل نظر بین شرکت‌کنندگان صورت گرفت.

پنج شنبه, 08 آذر 1397

عضو شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با اشاره به تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: نظارت بر اجرا و به روزرسانی سند سازوکارهایی است که باید در داخل خود سند پیش‌بینی شود. سند نمی‌تواند استاتیک باشد، چرا که ما مدام با تحولات روبه‌رو هستیم. بخش تقسیم کار ملی هم مهم است که باید در سند آورده شود. برهه‌بندی تدابیر بخش دیگری است که اهمیت دارد. ما ۵۶ تدبیر را پیش‌بینی کرده‌ایم اما کشور ظرفیت انجام این تدابیر به صورت همزمان را ندارد، بلکه نیازمند اولویت‌بندی در این زمینه هستیم.

سه شنبه, 22 آبان 1397

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، عدالت اجتماعی و احترام به آزادی‌ها را از شروط لازم برای جلوگیری از انحطاط جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: ما نمی‌توانیم برای حفظ نظام عدالت را زیر پا بگذاریم.

یکشنبه, 13 آبان 1397

کمیسیون خاص مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ که مرکب از اعضای منتخب کمیسیون‌های مجمع می‌باشد به ریاست محسن رضایی تشکیل جلسه داد.

شنبه, 12 آبان 1397

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان: نشانه‌های آشکار افول قدرت آمریکا؛ ایران قوی و پیشرفته‌تر شده است

شنبه, 05 آبان 1397

سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ گردید تا به عنوان چارچوب بالادستی سیاست‌های کلی مورد ملاحظه مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گیرد، در دستور کار مجمع قرار گرفت.

یکشنبه, 29 مهر 1397

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از تمامی اندیشمندان، نخبگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه، جوانان دانشجو و طلبه و شخصیت‌های راهبردی کشور دعوت می‌کند نقدها و پیشنهادهای اصلاحی خود را در موضوع سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت به صورت مکتوب به آدرس رایانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.

 اکیداً توصیه می‌شود متن نقد به همراه گزاره یا گزاره‌های پیشنهادی تنظیم شود تا هم برداشت صحیحی از دیدگاه ناقد محترم حاصل شود و هم امکان بهره‌برداری بهتر از نظرات نخبگانی کشور صورت بگیرد.

ضمناً به اطلاع می‌رساند ان‌شاءالله به زودی سامانه‌ای برای مدیریت بهتر دیدگاه‌ها در دسترس عموم جامعه نخبگانی قرار خواهد گرفت.

شماره نمابر:   88014644-021

چهارشنبه, 25 مهر 1397

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، نقشه تحول و دروازه ورود به تمدنی جدید است که بر پایه ایمان به آخرین شریعت الهی و مبتنی بر مبانی اصیل اسلامی بنا خواهد شد.

یکشنبه, 25 شهریور 1397

طی حکمی از سوی رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رییس و اعضای "آمایش بنیادین" مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب شدند.

سه شنبه, 23 مرداد 1397

به گزارش دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آقای اسدالله عسگر اولادی در بیست و نهمین جلسه‌ی گفتگوهای راهبردی گفت: برای دولت سه راهکار جهت عبور از مشکلات اقتصادی وجود دارد:

1- تغییر ساختار دولت که یکی از آنها، کوچک کردن دولت است.

2- بازگرداندن اعتماد به مردم با راست گفتن و صداقت.

3- در میان مردم رفتن و خواسته‌های آنها را شنیدن، تا آنها را مورد استفاده قرار دهند.

ایشان افزود: دولت بیش از حد بزرگ است و باعث خارج شدن کارهای اقتصادی از دست مردم شده است. دولت‌های پیشین دنبال این تغییر ساختار بودند اما نتوانستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و چین افزود: برجام تدبیر خوبی بود، اما امید مردم پاسخ داده نشد و دولت نتوانست در رفع مشکلات مردم موفق باشد. مسئولان دولتی و وزرا باید بین مردم و کارگران بروند و حرف آنها را گوش دهند و در راه رفع مشکلات آنها بکوشند. برای این مسئله دو راهکار پیشنهاد می‌شود:

1) برای همه واحدهای تولیدی کوچک، ارزش افزوده برای حداقل 5 سال گرفته نشود.

2) مالیات این واحدها به‌صورت قسط بندی شده دریافت شوند.

عسگر اولادی گفت: قدر امنیت را بدانیم و به فردا و آینده امیدوار باشیم و هیچ وقت نا امید نشویم. من تازه وارد 86 سالگی‌ام شده‌ام و حدود 64 سال است که به تجارت و صادرات مشغول بوده و تجربیات ارزنده‌ای کسب کرده‌ام و از اینرو سعی‌ام بر این است که ناملایمات را به فرصت تبدیل کرده و از مشکلات عبور کنم.

صفحه1 از13

با ما در تماس باشید

اخبار پربازدید

رخدادهای مهم

خبرنامه سایت

captcha 

حالت های رنگی